O konferencji

V międzynarodowa konferencja Creative Mathematical Sciences Communication

Z powodu utrzymującej się złej sytuacji epidemiologicznej organizatorzy zdecydowali, że konferencja CMSC’21 w Poznaniu nie odbędzie się. W pierwszym tygodniu lipca w Poznaniu odbędą się za to warsztaty na temat kreatywnych metod przekazywania idei matematycznych, na które zapraszamy nauczycieli, studentów i wszystkich zainteresowanych. Szczegóły pojawią się wkrótce na tej stronie.


Od 2 do 6 lipca 2021 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się piąta międzynarodowa konferencja Creative Mathematical Sciences Communication (CMSC). Konferencja odbywa się co 1−2 lata od 2013 r.: w 2013 odbyła się w Australii, w 2014 − w Indiach, w 2016 − w Niemczech, w 2018 − w Nowej Zelandii.

Dla szerszej publiczności i nauczycieli, którym czas pozwoli jedynie na jednodniowy udział w konferencji, przeznaczony będzie dzień otwarty (bez wpisowego) 3.07, poświęcony grom dydaktycznym i matematyczno-algorytmicznym aktywnościom w terenie. Ten dzień będzie też okazją do przetestowania eksperymentalnych pomysłów np. na lekcję matematyki wśród innych nauczycieli i uczestników CMSC. Uczestników dnia otwartego prosimy o zarejestrowanie się (należy zaznaczyć “Open Community Day on July 3th”). Opcjonalnie można po zalogowaniu podać streszczenie swojego wystąpienia, jeśli takie Państwo planują. W przypadku problemów z rejestracją proszę pisać do Małgorzaty Bednarskiej-Bzdęgi.
Chętni do udziału w całej konferencji mogą ubiegać się o zwolnienie z wpisowego – szczegóły w zakładce Fee and support.

Konferencja była wcześniej zaplanowana na 3-7.07.2020 a towarzyszącym jej wydarzeniem miała być interaktywna wystawa Dotknąć matematyki. Niestety ze względów epidemiologicznych wystawa została odwołana. 3.07.2020 odbyła się konferencja zdalna, z krótkimi wystąpieniami zaproszonych gości, będąca zapowidzią konferencji CMCS’21. Nagrania z tego wydarzenia znajdują się tutaj.

Broszura informacyjna o CMSC’21 (plik pdf)