O konferencji

V międzynarodowa konferencja Creative Mathematical Sciences Communication

Od 3 do 7 lipca 2020 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się piąta międzynarodowa konferencja Creative Mathematical Sciences Communication (CMSC). Konferencja odbywa się co 1−2 lata od 2013 r.: w 2013 odbyła się w Australii, w 2014 − w Indiach, w 2016 − w Niemczech, w 2018 − w Nowej Zelandii.

Dla szerszej publiczności i nauczycieli, którym czas pozwoli jedynie na jednodniowy udział w konferencji, przeznaczony będzie dzień otwarty (bez wpisowego) 4.07, poświęcony grom dydaktycznym i matematyczno-algorytmicznym aktywnościom w terenie. Ten dzień będzie też okazją do przetestowania eksperymentalnych pomysłów np. na lekcję matematyki wśród innych nauczycieli i uczestników CMSC. Uczestników dnia otwartego prosimy o zarejestrowanie się (należy zaznaczyć “Open Community Day on July 4th”). Opcjonalnie można po zalogowaniu podać streszczenie swojego wystąpienia, jeśli takie Państwo planują. W przypadku problemów z rejestracją proszę pisać do Małgorzaty Bednarskiej-Bzdęgi.
Chętni do udziału w całej konferencji mogą ubiegać się o zwolnienie z wpisowego – szczegóły w zakładce Fee and support.

Związanym z konferencą wydarzeniem będzie interaktywna wystawa Dotknąć matematyki, na którą zapraszamy od 7.06 do 12.07. Dokładne informacje o wystawie podamy niebawem.

Broszura informacyjna o CMSC (plik pdf)